کوچک کردن سینه (ماموپلاستی)

کوچک کردن سینه در خانم ها

سینه‌های بزرگ علاوه بر چهره نازیبا و نیز به هم ریختن تناسب اندام مشکلات طبی بی‌شماری را نیز موجب می‌گردند. اثرات فشاری انها برگردن و کمربند شانه‌ ای عوارضی گاه جبران‌ناپذیر بر سلامت بانوان دارد. مشکلات پوستی در نواحی زیر سینه‌ها نیز تهدید مهمی در سلامتی روحی و جسمی آنها به شمار می‌رود.
براساس حجم سینه‌ها، سن بیمار و نیز درخواست وی در داشتن حجم مشخص از سینه ، تکنیک‌های مختلفی جهت جراحی مطرح شده است. در سینه‌های متوسط و یا بیماری که مایل به کوچک شدن زیاد سینه‌های خود نیست ،با استفاده از تکنیک جدید Superio Medial تنها با ایجاد یک برش دور هاله و یک برش عمودی در سینه ظاهری زیبا، نسبتاً گرد و با کاهش حجم نسبی ایجاد می‌گردد. کم بودن خطوط برش و شکل گردتر و زیباتر از مزایای این تکنیک می‌باشد.

بیمارانی که بزرگی شدید و افتادگی فوق العاده زیادی در نوک سینه‌ها داشته و یا خود تمایل به  داشتن سینه‌ها با حجم خیلی کوچکتر داشته باشند ،روش انتخابی معمولاً Inferior pedicle می‌باشد که به روش T معکوس نیز شهرت دارد. تغییر شکل و حجم قابل توجه پستانها از مزایای این تکنیک می‌باشد.

بیمار معمولاً یک شب در مرکز جراحی بستری و فردا صبح پس از تعویض پانسمان ترخیص می‌گردد و پس از ۱ هفته قادر به انجام امور عادی خود می‌باشد. نتایج این جراحی در عرض ۶-۳ ماه کامل می‌شود.

این نوع جراحی برخلاف تصور عامه نه تنها خطر بیماری سرطان پستان را افزایش نمی‌دهد ، بالعکس به دلیل کاهش حجم و تعداد سلولهای پستانها موجب کاهش خطر احتمالی سرطان پستان نیز می‌گردد.

This post is also available in: Arabic

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *