کوچک کردن سينه

کوچک کردن سينه

کوچک کردن سينه

کوچک کردن سينه : سینه‌ های بزرگ علاوه بر ایجاد ظاهری نازیبا و بر هم ریختن تناسب اندام باعث ایجاد مشکلات بسیاری نیز می شوند. به عنوان نمونه منجر به فشار بر ناحیه گردن ، شانه ها و غیره می شوند که گاها عوارض جبران ناپذیری را نیز برای سلامتی فرد ایجاد می نمایند.

حتی در مواردی نیز باعث بروز مشکلات پوستی در ناحیه زیر سینه ها شده و تهدید مهمی برای سلامت روح و جسم فرد تلقی می شوند.

 

کوچک کردن سینه (ماموپلاستی)

 

تکنیک های جراحی ماموپلاستی

در جراحی کوچک کردن سينه ( ماموپلاستی ) بر اساس عواملی از جمله سن بیمار ، حجم سینه‌ها و انتظار او از سایز سینه یکی از تکنیک‌های موجود در جراحی سینه انتخاب می شود.

  • تکنیک Superio Medial

در خانم هایی که سینه‌هایی با سایز متوسط دارند و تمایلی به کوچک شدن بیش از حد سینه های خود ندارند می توان با استفاده از این تکنیک که یکی از جدیدترین تکنیک های ماموپلاستی است تنها از طریق یک برش در اطراف هاله سینه و ایجاد یک برش دیگر به شکل عمودی در سینه ، ظاهر زیبایی به سینه ها بخشید و سینه هایی با حجم کمتر و نسبتا گرد را برای آنان به ارمغان آورد.

بدیهی است ایجاد شکل مدور در سینه ها و حداقل بودن خطوط برش جراحی از مزایای تکنیک Superio Medial می باشند.

  • تکنیک Inferior pedicle 

برای خانم هایی که دچار سینه هایی بسیار بزرگ و با افتادگی شدید مواجه هستند و تمایل به داشتن سینه هایی با حجم بسیار کوچکتر از سینه های فعلی خود دارند می توان با تکنیک Inferior pedicle و ایجاد برش به روش T معکوس اقدام به کاهش حجم قابل توجهی از سینه ها و نیز ایجاد تغییر در شکل سینه نمود.

دوره نقاهت عمل ماموپلاستی

پس از جراحی کوچک کردن سینه ، معمولا بیمار به مدت یک شبانه روز در مرکزی که جراحی صورت گرفنه بستری می شود و صبح روز پس از عمل و بعد از تعویض پانسمان مرخص می‌شود.

بیمار یک هفته بعد از عمل ، می تواند به امور روزمره خود بپردازد.

نتایج جراحی ماموپلاستی

دستیابی به نتایج عمل ماموپلاستی در عرض ۳ الی ۶ ماه میسر می شود.

آیا جراحی کوچک کردن سینه باعث سرطان سینه می شود ؟

خیر ، بر خلاف تصور عموم جراحی کوچک کردن سینه نه تنها منجر به احتمال بروز یا افزایش احتمال ابتلا به سرطان سینه نمی شود ، بلکه به سبب کاهش حجم سینه و به دنبال آن کاهش تعداد سلول های سینه خطر ابتلا به این عارضه را کاهش خواهد داد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.