پیکر تراشی

پیکر تراشی

کاهش وزن شدید، جراحی سزارین و یا تغییراتی که بعد از بارداری اتفاق می افتد همگی باعث شل شدن پوست شکم و بزرگی شکم و دیگر اعضای بدن می شوند. جراحی های پیکر تراشی می توانند به بهبود تناسب و ظاهر بدن کمک کنند.
مواردی که از پیکر تراشی باید بدانید!

– پیکر تراشی یا بازسازی بدن نوعی عمل جراحی است که به بهبود ظاهر پوست و بافت بدن بعد از کاهش وزن شدید، کمک می کنند.

– جراحی های پیکر تراشی شامل برداشتن پوست های اضافی زیر شکم، ابدومینوپلاستی یا جراحی تامی تاک، لیپوساکشن و لیفت اندام های بدن مانند لیفت اندام های تحتانی، لیفت بازو، لیفت داخل ران یا افزایش حجم باسن می باشد.

– لیفت سینه به بازسازی شکل سینه ها و برداشتن چربی های اضافی و پوست های شل سینه ناشی از بارداری و شیردهی منجر می شود. در برخی موارد نیاز به افزایش حجم سینه ها می باشد.

پیکر تراشی

پیکر تراشی

انواع روش های پیکر تراشی

یکی از روش های متداول پیکر تراشی لیپوساکشن است. این روش جراحی یکی از محبوب ترین روش های جراحی برای پیکر تراشی در آمریکا است. کاندیدای ایده آل برای انجام جراحی لیپوساکشن فردی است که وزن ثابتی دارد و بافت چربی به صورت متمرکز در بخش هایی از بدن وی قرار دارند. این چربی ها با رژیم غذایی و ورزش کردن از بین نمی روند. لیپوساکشن با بیهوشی انجام می گیرد ولی در برخی موارد می تواند به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی هم انجام گیرد.

جراحی پیکر تراشی

در اغلب موارد بعد از کاهش وزن شدید و ناگهانی برای به دست آوردن ظاهری مطلوب و بدنی متناسب انجام جراحی پیکر تراشی ضرورت دارد. زمانی که پوست های اضافی در بخش هایی از بدن وجود دارد و انجام لیپوساکشن کافی نیست، انجام جراحی های مختلف لیفت بدن مورد نیاز است. در بسیاری از موارد جراحی های مختلفی به صورت همزمان و ترکیبی انجام می گیرند که این مورد نیازمند تجربه و تبحر بسیار بالای جراح است. در ابتدا پزشک جراح آنالیزی کلی از بدن بیمار انجام می دهد و سبک زندگی و رژیم غذایی فرد مورد بررسی قرار می گیرد. سپس با توجه به این بررسی ها تکنیک های مناسب جراحی انتخاب می گردند.

جراحی های پیکر تراشی شامل موارد زیر می باشند:

جراحی ابدومینوپلاستی یا تامی تاک
– جوانسازی سینه ها ( شامل لیفت سینه، کاهش یا افزایش سایز سینه ) برای بازگردانی تناسب و شکل مناسب سینه ها
– براکیوپلاستی یا لیفت بازو
– لیفت باسن
– جراحی لیفت کمر
– لیفت داخل ران
– جراحی زیر شکم یا پانیکولکتومی

کلینیک زیبایی و تخصصی دکتر آریانا با استفاده از بروز ترین تکنیک های جراحی سینه به انجام انواع جراحی های سینه و بدن می پردازند. راه های ارتباط با ایشان:
شماره های تماس: ۲۲۳۵۲۰۹۲ الی ۴
مشاوره با دکتر : ۰۹۳۶۹۰۹۵۳۰۳

صفحه اینستاگرام

دوران نقاهت بعد از پیکر تراشی

این جراحی با بیهوشی عمومی انجام می گیرد و نیاز است که بیمار یک شب در بیمارستان بستری شود. از جمله خطرات اولیه جراحی می توان به بهبود دیرهنگام زخم های ناشی از جراحی، عدم تقارن و بدشکلی و عدم تناسب دائمی بدن اشاره کرد.

بعد از جراحی باید چربی ها، مایعات و خون های اضافی که در نتیجه جراحی در ناحیه ای اجتماع یافته اند، از بدن خارج شوند. اقدامات لازم در این زمینه به بیمار آموزش داده می شود. همچنین ممکن است که نیاز به پوشیدن گن های مخصوص فشاری به مدت شش تا هشت هفته باشد.

نتیجه جراحی های پیکرتراشی در افراد مختلف متفاوت است. در برخی موارد برای دست یابی به نتیجه بهتر جراحی های ترمیمی انجام می گیرد.

منبع : https://www.hopkinsmedicine.org/health/treatment-tests-and-therapies/body-contouring

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.