پروتز سینه

انواع پروتز سینه

پروتز سینه

پروتز سینه : طبق بررسی های انجام شده و آمارها بیش از سه میلیون خانم در ۳۵ سال گذشه اقدام به عمل جراحی پروتز سینه نموده اند، سالیانه ده ها هزار نفر در کشورهای مختلف دنیا از جمله آمریکا و اروپا اقدام به این عمل جراحی بزرگ کردن سینه می کنند.

با انجام این عمل جراحی ظاهر و حجم سینه ها تغییر می کند معمولا بانوانی که از مشکلات ذیل رنج می برند اقدام به این عمل زیبایی می کنند :

  • بانوانی که در اثر بیماری یا سانحه سینه خود را از دست داده باشند. در برخی موارد به دلیل سرطان سینه تمام یا بخشی از بافت سینه تخلیه می شود.
  • بانوانی که به صورت ژنتیکی سینه های کوچکی دارند.
  • بانوانی که پس از بارداری و افزایش یا کاهش وزن سینه های شان تغییر سایز و اندازه داده است.

جنس پروتزهای سینه

با استفاده از تکنولوژی های جدید پروتز با سیلیکون ساخته شده و از نظر اندازه مناسب ، دائمی و طبیعی و راحت بوده و در مقابل ضربه مقاوم است و پروتز های آب نمکی به دلیل قوام غیر طبیعی و احتمال پاره شدن به مرور زمان کنار گذاشته شده اند.

برش های جراحی

برش های جراحی در نواحی مختلف قابل انجام است اما دکتر مهدی آریانا در اغلب موارد از برش های کوچک و پنهان در زیر بافت سینه استفاده می کنند که باعث زیبایی بیشتر و حس نوک سینه شیردهی می شود.

امروزه با استفاده از تکنیک های جدید مانند جایگذاری Dual plane در محل قرار گیری پروتز سینه در زیر یا روی عضلات این امکان را برای حذف برش های اضافی ، بالا کشیدن سینه ، افتادگی خفیف و متوسط فراهم کرده است.

به این نکته مهم توجه داشته باشید که تجربه و مهارت بهترین جراح سینه در انتخاب و انجام تکنیک های فوق تضمین کننده نتیجه ایده آل خواهد بود.

پروتز سینه

جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه به صورت سرپایی انجام شده و بیمار پس از گذشت ۶ ساعت از عمل جراحی ترخیص می گردد و پس از ۵ الی ۷ روز می تواند فعالیت های روز مره خود را شروع کند.

بهترین سایز پروتز سینه

سایز پروتز پستان با توجه به عرض قفسه سینه ، اندازه های سینه ، نوع بافت سینه ، درخواست بیمار و غیره مشخص می شود اما پیش از انتخاب سایز پروتز با جراح سینه مشاوره کرده و راهنمایی های او را حتما در هنگام انتخاب سایز در نظر بگیرید.

 

جراحی پروتز سینه به صورت سرپایی انجام شده و بیمار پس از گذشت ۶ ساعت از عمل جراحی ترخیص می گردد و پس از ۵ الی ۷ روز می تواند فعالیت های روز مره خود را شروع کند.

کلینیک زیبایی و تخصصی دکتر آریانا با استفاده از بروز ترین تکنیک های جراحی سینه به انجام انواع جراحی های سینه و بدن می پردازند. راه های ارتباط با ایشان:
شماره های تماس: ۲۲۳۵۲۰۹۲ الی ۴
مشاوره با دکتر : ۰۹۳۶۹۰۹۵۳۰۳

صفحه اینستاگرام

آیا پروتز سینه باعث سرطان می شود؟

طی بررسی های انجام شده توسط مراکز معتبر کنترل بهداشتی و درمانی در آمریکا و اروپا هیچ نشانه ای از ارتباط میان سرطان و پروتز سینه کشف نشده است و پروتز پستان همچنان یک روش مناسب برای افزایش حجم سینه های محسوب می شود.

در ادامه صحبت های دکتر مهدی آریانا درباره نیاز به تعویض پروتز سینه را می شنوید:

انواع پروتز سینه

یکی از سوالاتی که ذهن متقاضیان را درگیر می کند این است که کدام نوع پروتز بهتر است؟ اگر قصد دارید درباره انواع پروتز های سینه اطلاعات کسب کنید ادامه مطلب را بخوانید.

پروتز سینه محلول نمکی

این نوع پروتز های سینه با محلول استریل آب و نمک پر شده اند. در صورتی که در موارد نادری پروتز پاره شود، محلول توسط بدن جذب می شود. این پروتز ها سفتی و شکل یکسانی را برای هر دو سینه فراهم می آورند و برای زنان بالای ۱۸ سال، مورد تائید سازمان غذا و داروی آمریکا هستند.

پروتزهای محلول نمکی ساختاری

این نوع پروتز ها با محلول آب و نمک استریل پر شده اند و شامل یک ساختار داخلی برای دست یابی به ظاهری طبیعی تر هستند.

پروتزهای سیلیکونی

پروتز های سیلیکونی با ژل سیلیکون پر شده اند. این ژل بافتی شبیه تر به بافت سینه دارد. اگر در موارد نادری پروتز پاره شود، ژل موجود در پروتز در داخل پروتز باقی می ماند. شکل پروتز در صورتی که پروتز پاره شود و یا از سوراخی نشتی داشته باشد، تغییری نمی کند.

بعد از جراحی با آزماش سونوگرافی یا ام آر آی می توان به ارزیابی موقعیت و عملکرد پروتز ها کمک کرد. پروتز های سیلیکونی برای زنان بالای ۲۲ سال تائیدیه سازمان غذا و داروی آمریکا را گرفته اند.

در زیر می توانید عکس انواع پروتز سینه را ببینید:

انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه

پروتز گامی بیر

شکل ثابت این نوع پروتز ها که با نام پروتز های گامی بیر شناخته می شوند به این دلیل است که حتی اگر این پروتز ها آسیب ببینند و دچار پارگی شوند باز هم شکل خود را حفظ می کنند.  این پروتز ها از پروتز های سنتی سفت تر هستند. پروتز های گامی بیر در زیر سینه قرار می گیرند و به شکل مخروطی تا بالای سینه می آیند. اگر پروتز بچرخد می تواند منجر به ظاهری غیر طبیعی برای سینه ها شود و نیاز به جراحی دیگری برای اصلاح شکل پروتز می باشد.

قرار دادن پروتزهای گامی بیر نیازمند ایجاد برش های طولانی تری می باشد.

پروتز سینه گرد

پروتز سینه گرد نسبت به پروتز های دیگر، ظاهری پرتر برای سینه ها ایجاد می کند. به دلیل اینکه پروتز سینه گرد در تمامی زوایا شکل گردی دارد نیازی به نگرانی برای چرخیدن پروتز نیست.

پروتز سینه صاف

این نوع پروتز های سینه  بسیار نرم هستند. این پروتز ها به راحتی جابه جا می شوند و ظاهر طبیعی تری فراهم می کنند. احتمال دارد در مواردی این نوع پروتز ها از روی پوست قابل لمس باشند و یا ناهمواری های واضحی داشته باشند.

پروتز سینه با بافت

این نوع پروتزها بافت اسکاری را ایجاد می کنند که به پروتز می چسبد و حرکت و تغییر موقعیت را برای پروتز دشوار می کند.

تولید کننده های پروتز های سینه هر از چند گاهی انوع مختلفی از پروتز های سینه را تولید می کنند که استایل و شکل مختلفی دارند. بنابراین احتمال دارد انواع دیگری از پروتز های سینه به بیمار معرفی گردد.

در هر صورت با انتخاب هر نوع از پروتز سینه نیاز است که در فواصل زمانی مشخص برای بررسی های لازم به پزشک مراجعه گردد.

منبع : https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/breast-augmentation/implants

This post is also available in: Arabic

3 پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *