پروتز سینه

پروتز سینه

پروتز سینه

پروتز سینه : طبق بررسی های انجام شده و آمارها بیش از سه میلیون خانم در ۳۵ سال گذشه اقدام به عمل جراحی پروتز سینه نموده اند، سالیانه ده ها هزار نفر در کشورهای مختلف دنیا از جمله آمریکا و اروپا اقدام به این عمل جراحی بزرگ کردن سینه می کنند.

با انجام این عمل جراحی ظاهر و حجم سینه ها تغییر می کند معمولا بانوانی که از مشکلات ذیل رنج می برند اقدام به این عمل زیبایی می کنند :

  • بانوانی که در اثر بیماری یا سانحه سینه خود را از دست داده باشند.
  • بانوانی که به صورت ژنتیکی سینه های کوچکی دارند.
  • بانوانی که پس از بارداری و افزایش یا کاهش وزن سینه های شان تغییر سایز و اندازه داده است.

جنس پروتزهای سینه

با استفاده از تکنولوژی های جدید پروتز با سیلیکون ساخته شده و از نظر اندازه مناسب ، دائمی و طبیعی و راحت بوده و در مقابل ضربه مقاوم است و پروتز های آب نمکی به دلیل قوام غیر طبیعی و احتمال پاره شدن به مرور زمان کنار گذاشته شده اند.

برش های جراحی

برش های جراحی در نواحی مختلف قابل انجام است اما دکتر مهدی آریانا در اغلب موارد از برش های کوچک و پنهان در زیر بافت سینه استفاده می کنند که باعث زیبایی بیشتر و حس نوک سینه شیردهی می شود.

امروزه با استفاده از تکنیک های جدید مانند جایگذاری Dual plane در محل قرار گیری پروتز سینه در زیر یا روی عضلات این امکان را برای حذف برش های اضافی ، بالا کشیدن سینه ، افتادگی خفیف و متوسط فراهم کرده است.

به این نکته مهم توجه داشته باشید که تجربه و مهارت بهترین جراح سینه در انتخاب و انجام تکنیک های فوق تضمین کننده نتیجه ایده آل خواهد بود.

پروتز سینه

 

جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه به صورت سرپایی انجام شده و بیمار پس از گذشت ۶ ساعت از عمل جراحی ترخیص می گردد و پس از ۵ الی ۷ روز می تواند فعالیت های روز مره خود را شروع کند.

بهترین سایز پروتز سینه

سایز پروتز پستان با توجه به عرض قفسه سینه ، اندازه های سینه ، نوع بافت سینه ، درخواست بیمار و غیره مشخص می شود اما پیش از انتخاب سایز پروتز با جراح سینه مشاوره کرده و راهنمایی های او را حتما در هنگام انتخاب سایز در نظر بگیرید.

آیا پروتز سینه باعث سرطان می شود؟

طی بررسی های انجام شده توسط مراکز معتبر کنترل بهداشتی و درمانی در آمریکا و اروپا هیچ نشانه ای از ارتباط میان سرطان و پروتز سینه کشف نشده است و پروتز پستان همچنان یک روش مناسب برای افزایش حجم سینه های محسوب می شود.

This post is also available in: Arabic

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *