پرسش و پاسخ جراحی پروتز سینه

پرسش و پاسخ جراحی پروتز سینه

پرسش و پاسخ جراحی پروتز سینه

چه نوع تست های آزمایشگاهی برای قبل از جراحی پروتز سینه نیاز است که انجام گیرد؟

جراح لیستی کامل از دستورالعمل های قبل از جراحی پروتز سینه فراهم می کند. به طور کلی نیاز است که آزمایش شمارش سلول های خونی یا CBC انجام گیرد. با این آزمایش می توان به اندازه گیری گلبول های قرمز خونی، گلبول های سفید خون و پلاکت ها کمک کرد. با این آزمایش مشخص می شود که فرد آنمی یا کم خونی دارد یا خیر. در وضعیت آنمی سطح آهن در خون پایین است. همچنین با این آزمایش مشخص می شود که گلبول های سفید در چه سطحی در بدن هستند که اگر این مقدار بالا باشد نشانه عفونت در بدن است. همچنین مشکلات لختگی خون با این آزمایش مشخص می شود.

سطح قند خون احتمال دارد که بالاتر از حد طبیعی باشد که در این صورت جراح از بیمار می خواهد که قبل از آزمایش غذا خورده شود. شاید از بیمار خواسته شود که آزمایش ماموگرام یا ایکس ری هم انجام شود. نیاز است که معاینه فیزیکی کاملی انجام گیرد. انجام تمامی این آزمایشات مشخص می کند که آیا جراحی پروتز سینه برای شما مناسب است یا خیر. در صورتی که نگرانی خاصی ار بابت وضعیت سلامت خود دارید می توانید این مورد را در جلسه مشاوره با جراح خود در میان بگذارید.

از چه زمانی باید داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین را قبل از جراحی قطع کرد؟

مصرف آسپیرین و دیگر داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن ( آدویل و موترین ) حداقل از یک هفته قبل از جراحی باید متوقف شوند. برخی از مکمل های گیاهی مانند ویتامین E و نوشیدنی های الکلی هم می توانند باعث افزایش احتمال خونریزی شوند. بنابراین قبل از جراحی باید مصرف آن ها متوقف شوند. حتماً لازم است که لیستی از داروهایی که در حال حاضر مصرف می شوند را به پزشک خود بگویید. پزشک ایمنی و خطرات داروها را بررسی می کند. همچنین زمان لازم برای متوقف کردن داروها را به بیمار می گوید. در برخی موارد نیاز است که داروی جایگزینی مصرف شود.

پرسش و پاسخ جراحی پروتز سینه

پرسش و پاسخ جراحی پروتز سینه

مصرف سیگار و دخانیات چه زمانی قبل از جراحی پروتز سینه باید متوقف شود؟

مصرف سیگار با روند ترمیم و بهبود اختلال ایجاد می کند. همچنین تاثیری معکوس بر سلامتی فرد می گذارد. لازم است که سه هفته قبل از جراحی، مصرف سیگار و دخانیات متوقف شوند. مصرف سیگار و دخانیات تا سه هفته بعد از جراحی هم نباید از سر گرفته شود. بلافاصله قبل و بعد از جراحی نمی توانید از پچ های نیکوتین استفاده کنید زیرا مشکلاتی مشابه را ایجاد می کنند و باز هم روند ترمیم را مختل می کنند.

آیا مکمل هایی برای استفاده قبل از جراحی وجود دارد که به کاهش تورم و کبودی کمک کند؟

آرنیکا و بروملین می توانند به روند ترمیم و دوران نقاهت جراحی پروتز سینه کمک کنند. اطمینان حاصل کنید که جراح چه مکمل هایی را برای قبل و بعد از جراحی به شما پیشنهاد می دهد.

در جلسه مشاوره جراحی پروتز سینه نیاز است که چه مواردی آورده شود؟

  • لیستی از سوالات که باید از جراح خود بپرسید.
  • لیستی با جزئیات داروهایی که مصرف می شود و همچنین ویتامین ها، مکمل ها و مکمل های گیاهی یا هوموپاتی
  • برخی عکس ها و نمونه کارها که می توانند شکل مورد دلخواه شما و ناخوشایند شما را نشان دهند.
  • مایو یا سوتین مناسب که برای چک کردن سایز پروتز سینه قصد دارید بپوشید.

 چگونه می توان برای بعد از جراحی پروتز سینه در منزل اماده شد؟

مورادی است که می توانید از قبل از اقدام برای جراحی و برای بهتر گذراندن دوران نقاهت انجام دهید. برای مثال می توانید داروها و مواردی را از قبل خریداری کنید. همچنین مواد خوراکی که سریع آماده می شوند را از قبل مهیا کنید.

برای جراحی پروتز سینه چه مدت زمان را باید از محل کار و تحصیل مرخصی گرفت؟

اکثر افراد پنج روز را از محل کار خود مرخصی می گیرند. ولی در صورتی که کار فیزیکی دشواری دارید، می توانید زمان بیشتری را مرخصی بگیرید. از جراح خود درباره توصیه های خاص سوالات لازم را بپرسید. بدون اطمینان از بهبود به محل کار خود بازنگردید.

آیا نوع خاصی از رژیم غذایی وجود دارد که برای قبل از جراحی نیاز باشد؟

اینکه از رژیم غذایی سالم و متعادلی برخوردار باشید، اهمیت بسیار بالایی دارد. مواد مغذی می توانند حفظ سلامت شما را تضمین کنند و قبل و در طول جراحی و بعد از آن بهترین نتیجه را در پی داشته باشند.

چه مواردی نیاز است که به بیمارستان آورده شود؟

  • دمپایی و لباس های شل و آزاد و راحت
  • هرگونه دارویی که نیاز دارید.
  • سوتین های مخصوص یا گن های فشاری یا بانداژ هایی که جراح پیشنهاد می دهد، که باید بعد از جراحی پوشیده شوند.
  • بالشت هایی که در هنگام بازگشت به خانه راحتی بیشتری داشته باشید.

از جراح خود درباره توصیه هایی لازم راهنمایی بخواهید. همچنین با زنانی که تجربه این جراحی را داشته اند، سوالات لازم را درباره مواردی که در روز جراحی نیاز می شوند، سوالات لازم را بپرسید.

کلینیک زیبایی و تخصصی دکتر آریانا با استفاده از بروز ترین تکنیک های جراحی سینه به انجام انواع جراحی های سینه و بدن می پردازند. راه های ارتباط با ایشان:
شماره های تماس: ۲۲۳۵۲۰۹۲ الی ۴
مشاوره با دکتر : ۰۹۳۶۹۰۹۵۳۰۳

صفحه اینستاگرام

چه راهکارهایی را می توان برای کاهش ترس های قبل از جراحی به کار برد؟

اینکه قبل از انجام جراحی مقداری ترس و استرس داشته باشید، طبیعی است. شب قبل از جراحی سعی کنید که حمام ارامش بخشی داشته باشید. گاهی اوقات نشستن در مکانی ساکت و تنفس های عمیق می توانند به بهبود آرامش درونی کمک کند. در صورتی که هنوز از روز جراحی می ترسید و استرس زیادی دارید، می توانید از متخصص بیهوشی و یا جراح خود درخواست کنید تا داروهای آرامش بخش مانند والیوم یا دیازپام و یا زاناکس برای شما استفاده کنند. این داروها می توانند یک ساعت و نیم قبل از جراحی به صورت خوارکی خورده شوند.

نتیجه گیری

این سوالات از جمله متداول ترین سوالات افرادی است که می خواهند جراحی پروز سینه انجام دهند. این جراحی برای برخی افراد می تواند استرس زا باشد و در صورتی که پاسخ سوالاتشان را بگیرند، احتمالاً استرس آن ها هم کاهش می یابد.

منبع : http://www.breastimplants4you.com/breast_augmentation_preparation_faq.htm

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.