مراقبت های بعد از لیپوساکشن

مراقبت های بعد از لیپوساکشن

مراقبت های بعد از لیپوساکشن

گرچه در جراحی لیپوساکشن برش بزرگی ایجاد نمی گردد ولی باز هم به یک سری مراقبت ها بعد از جراحی نیاز است. در این جراحی مقادیر قابل توجهی از چربی های تجمع یافته برداشته می شود. بنابراین جراحی به نسبت پیچیده ای است که نیاز به انجام اقدامات موثری در دوران نقاهت دارد. طی این جراحی دسته ای با نام کانولا از نواحی برش خورده وارد بدن می شود و چربی را خارج می کند. به بیان دیگر چربی ساکشن می شود.

ولی به خاطر داشته باشید که جراحی لیپوساکشن روشی جایگزین برای لاغری محسوب نمی شود. این جراحی در افرادی که سلولیت یا پوست افتاده ای دارند موثر واقع نمی گردد.

یکی از موارد مهمی که باید بعد از جراحی تحت مراقبت باشد، نواحی ایجاد برش است. در صورتی که این نواحی دچار عفونت و یا اسکار شود می تواند بر نتیجه جراحی تاثیر گذار باشد. در ادامه مقاله به مراقبت های بعد از جراحی لیپوساکشن اشاره می کنیم.

مراقبت های بعد از لیپوساکشن

مراقبت های بعد از لیپوساکشن

آماده سازی قبل از جراحی لیپوساکشن

برخی از مراقبت های مخصوص جراحی مربوط به قبل از جراحی می باشد. در ادامه به برخی از آماده سازی ها اشاره می کنیم:

–    پوشیدن لباس های آزاد قبل از جراحی
–    حوله تیره برای جذب مایعات ناشی از جراحی
–    بالشت برای استراحت
–    بطری آب
–    مسکن

سه روز اول بعد از جراحی لیپوساکشن

–    بعد از جراحی لیپوساکشن ، مقادیری خون و مایعات از ناحیه جراحی خارج می شود که کاملاً طبیعی است. این مورد تا ۲۴ الی ۷۲ ساعت بعد از جراحی مشاهده می شود.
–    بعد از جراحی لازم است که گن های مخصوصی به صورت تمام مدت ( به جز زمان دوش گرفتن ) پوشیده شود. این گن های فشاری به کاهش تورم و تسریع بهبودی کمک می کنند.

–    هر دو ساعت تحرک داشتن می تواند از ایجاد لخته های خونی پیشگیری کند. به این ترتیب مایعات در بدن در حال حرکت باقی می مانند و تورم کاهش می یابد.
–    برخی بیماران می توانند ۲۴ ساعت بعد از جراحی دوش بگیرند. ولی این مورد را حتماً با پزشک خود هماهنگ کنید. گاهی اوقات نیاز است که تا ۵ روز پیاپی بعد از جراحی از گن استفاده شود و سپس دوش گرفت. ناحیه برش ها باید به آرامی تمیز و خشک شوند. تا دو هفته بعد از جراحی از قرار گرفتن در وان حمام، رفتن به استخر و جکوزی و … خودداری شود.

کلینیک زیبایی و تخصصی دکتر آریانا با استفاده از بروز ترین تکنیک های جراحی سینه به انجام انواع جراحی های سینه و بدن می پردازند. راه های ارتباط با ایشان:
شماره های تماس: ۲۲۳۵۲۰۹۲ الی ۴
مشاوره با دکتر : ۰۹۳۶۹۰۹۵۳۰۳

صفحه اینستاگرام

پانسمان بعد از جراحی لیپوساکشن

لازم است که در فواصل زمانی که پزشک به بیمار می گوید پانسمان ها تعویض گردند. بخیه هایی که در این جراحی مورد استفاده قرار می گیرند از نوع جذبی هستند و معمولاً نیازی به کشیده شدن ندارند. از پوشیدن لباس های تنگ بعد از جراحی خودداری شود. تا جای ممکن از لباس های خنک و آزاد و نخی استفاده شود.
منبع : https://www.verywellhealth.com/how-to-care-for-your-body-after-liposuction-2709843

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.