,

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه یکی از متداول ترین جراحی های زیبایی است که با نام ماستوپکسی شناخته می شود. در این جراحی نوک سینه بالا کشیده می شود و خود سینه ها به طور کلی لیفت می شوند. معمولاً این جراحی به صورت سرپایی انجام می گیرد. به طوری که نیاز به بستری بیمار در بیمارستان نیست. مدت زمان لازم برای این جراحی حدوداً سه ساعت است و تحت بیهوشی کلی انجام می گیرد.

چگونه بفهمیم جراحی لیفت سینه برای ما مناسب است؟

در صورتی که می خواهید بدانید که کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی لیفت سینه هستید می توانید یک مداد را در زیر سینه قرار دهید. در صورتی که مداد نیفتد احتمالاً کاندیدای مناسبی برای این جراحی هستید.
برخی زنان تمایل دارند که هنگام جراحی لیفت سینه همزمان جراحی پروتز سینه هم انجام گیرد. به این ترتیب حجم مناسبی به سینه ها داده می شود.

در زیر عکس شماتیک سوتین مخصوص بعد از جراحی لیفت سینه را می بینید. این مورد یکی از مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه است:

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

سن مناسب برای جراحی لیفت سینه

بالا کشیدن سینه در هر سنی پس از رشد کامل سینه ها می تواند انجام گیرد. همچنین لیفت سینه می تواند قبل یا بعد از بارداری انجام گیرد. بعد از جراحی لیفت سینه می توان شیردهی انجام داد و این جراحی خللی در شیر دهی ایجاد نمی کند.

هزینه جراحی لیفت سینه

اکثر جراحی های لیفت سینه به دلایل زیبایی انجام می گیرند. بنابراین بیمه هزینه های این جراحی را متقبل نمی شود مگر اینکه این جراحی همزمان با جراحی بازسازی ماستکتومی انجام گیرد. هزینه این جراحی شامل دستمزد جراح، هزینه های بیمارستان، هزینه های جانبی برای کرم ها و پماد های بعد از جراحی و … است.

کلینیک زیبایی و تخصصی دکتر آریانا با استفاده از بروز ترین تکنیک های جراحی سینه به انجام انواع جراحی های سینه و بدن می پردازند. راه های ارتباط با ایشان:
شماره های تماس: ۲۲۳۵۲۰۹۲ الی ۴
مشاوره با دکتر : ۰۹۳۶۹۰۹۵۳۰۳

صفحه اینستاگرام

آمادگی برای جراحی لیفت سینه

جهت آمادگی برای جراحی لیفت سینه لازم است که با یک جراح سینه مشورت شود. درباره اهداف جراحی با پزشک صحبت شود و سایز و شکل دلخواه به پزشک گفته شود.

جراح سلامت بیمار را بررسی می کند و گزینه های درمانی در دسترس را به بیمار می گوید. جراح تمام جزئیات جراحی را به بیمار می گوید و در مورد عوارض جانبی جراحی صحبت می کند. همچنین دوران نقاهت بعد از جراحی دوره بسیار حساسی است که پزشک تمام نکات لازم را به بیمار گوشزد می کند.

پیشگیری از عوارض بعد از جراحی لیفت سینه

پیچیدگی های بعد از جراحی لیفت سینه بسیار اندک است. ولی سه مشکل اصلی که ممکن است بعد از جراحی لیفت سینه به وجود آید شامل خونریزی، عفونت و ایجاد جای بخیه و اسکار است. اما تمامی راه حل های ممکن برای کاهش احتمال بروز این عوارض به بیمار گفته می شود. برای مثال لازم است که قبل از جراحی لیفت سینه اقداماتی صورت گیرد تا احتمال خونریزی و عفونت کاهش یابد. در زیر به برخی از این اقدامات اشاره می کنیم:

– ترک سیگار از یک ماه قبل از جراحی

– عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین و ایبوپروفن ( در صورت مصرف هرگونه دارو پزشک را در جریان قرار دهید)

– مصرف برخی آنتی بیوتیک ها برای پیشگیری از ایجاد عفونت

همچنین برای جلوگیری از خونریزی لازم است که برای حداقل چهار تا شش هفته بعد از جراحی از بلند کردن اجسام سنگین خودداری شود.

منبع : https://www.webmd.com/beauty/mastopexy-breast-lifting-procedures#2

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.