,

ماستوپکسی یا لیفت سینه

ماستوپکسی یا لیفت سینه

ماستوپکسی یا لیفت سینه

ماستوپکسی یا جراحی لیفت سینه برای بالا کشیدن سینه های افتاده انجام می گیرد. افتادگی سینه ها یکی از مسائل شایع در دوران بارداری و شیردهی است و همچنین نیروی جاذبه باعث افتادگی بیشتر سینه ها می شود. در حقیقت بارداری و شیردهی باعث می شود تا بافت های همبندی که از سینه ها حمایت می کنند و ظاهری جوان دارند، دچار شکستگی شوند و کشیدگی در پوست و بافت سینه ایجاد شود.

با تضعیف بافت های همبندی می تواند شاهد افتادگی هرچه بیشتر سینه ها بود. از سوی دیگر اضافه وزن و چاق شدن و سپس کاهش وزن های پیاپی می توانند تاثیری مشابه داشته باشد. بسیاری از زنان از ظاهر افتاده سینه های خود شکایت می کنند و خواهان تغییر شکل آن هستند. برای این مورد می توان از جراحی ماستوپکسی یا لیفت سینه کمک گرفت.

جراحی ماستوپکسی چیست؟

جراحی ماستوپکسی که با نام لیفت سینه شناخته می شود، به برداشتن پوست های اضافه از سینه ها می انجامد و باعث لیفت سینه و شکل دهی بهتر به سینه می شود. به این ترتیب ظاهری جوان تر برای سینه ها به دست می آید.

ماستوپکسی یا لیفت سینه

ماستوپکسی یا لیفت سینه

علت انجام جراحی لیفت سینه

سینه ها به طور طبیعی با بالا رفتن سن و سال و در اثر بارداری و شیردهی و کاهش وزن، ظاهری افتاده پیدا می کنند. همان طور که توضیح دادیم این مورد به دلیل تضعیف تاندون های فیبر سینه است. به این ترتیب بافت سینه ها حمایت لازم را ندارد و دچار کشیدگی و افتادگی می شود. نمی توان این بافت حمایتی را دوباره ساخت ولی می توان ظاهر سینه ها را شکلی دوباره بخشید. ریمادل کردن و یا تغییر شکل و مدل سینه ها با بریدن بافت های شل و افتاده سینه و تغییر محل نوک سینه ها انجام می گیرد.

دیگر گزینه هایی که در این جراحی انجام می گیرند شامل کاهش سایز نوک سینه ها یا انجام جراحی پروتز سینه است. انجام جراحی لیفت سینه می تواند باعث سفتی بیشتر سینه ها و بالا کشیدن آن ها شود. بعد از جراحی لیفت سینه فرد اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کند. سینه ها در هر سایزی می توانند لیفت شوند.

کلینیک زیبایی و تخصصی دکتر آریانا با استفاده از بروز ترین تکنیک های جراحی سینه به انجام انواع جراحی های سینه و بدن می پردازند. راه های ارتباط با ایشان:
شماره های تماس: ۲۲۳۵۲۰۹۲ الی ۴
مشاوره با دکتر : ۰۹۳۶۹۰۹۵۳۰۳

صفحه اینستاگرام

جراحی لیفت سینه چگونه انجام می گیرد؟

روش های جراحی لیفت سینه مختلف هستند. بهترین نوع تکنیک لیفت سینه بستگی به سایز سینه ها و نتیجه ی دلخواه دارد. انواع مختلف تکنیک های جراحی لیفت سینه، جای بخیه های متفاوتی را بر جای می گذارند. هر کدام از این تکنیک ها انتخاب شوند، هنگامی که فرد لباس عادی، بیکینی و یا سوتین می پوشد نباید جای اسکار دیده شود. متداول ترین برشی که در این روش انجام می گیرد، برش در اطراف نوک سینه ها و برش به صورت عمودی است.

منبع : https://baaps.org.uk/patients/procedures/5/breast_uplift_mastopexy

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.