سیستم های کاهش وزن

سیستم های کاهش وزن

سیستم های کاهش وزن

سیستم های کاهش وزن : بر اساس افزایش روز افزون آمار ابتلا به چاقی در اکثر جوامع ، همه افراد به دنبال راهکارهایی جهت گریز از چاقی ، کاهش وزن و رسیدن به اندامی متناسب می باشند. سیستم های مختلفی موسوم به سیستم های کاهش وزن وجود دارند که در این مقاله به معرفی و شرح  آن خواهیم پرداخت.

سیستم های کاهش وزن

Exilis چیست؟

نام دستگاهی است که در راستای درمان چربی های موضعی بدن در تمامی اندام ها و نیز رفع حالت پوست پرتقالی که ناشی از تجمع و ازدیاد چربی در نواحی مختلفی از بدن ایجاد می گردد مورد استفاده قرار می گیرد.

 لازم به ذکر است این دستگاه علاوه بر موارد فوق این قابلیت را نیز دارد که بتواند از طریق اثرگذاری روی رشته های کلاژن و همچنین تحریک ساخت کلاژن منجر به افزایش خاصیت الاستیستی پوست و به دنبال آن سفت و محکم شدن پوست ناحیه تحت درمان گردد.

در دستگاه Exilis از چه مکانیزمی استفاده می شود؟

این دستگاه از ۲ سیستم رادیوفرکانسی و اولتراسوند یا ماوراء صوت بهره می برد.

اولتراسوند چه کار می کند؟

خانم ها به دلیل نحوه توزیع بافت همبند در بدن شان ، مستعد تجمع چربی بیشتری در ناحیه زیر پوست خود می باشند و از آنجا که تجمع چربی تغییراتی در غشاء سلول ها ایجاد شده و باعث فشردگی آن ها می گردد ، لذا سلول هابا کاهش سطح فعالیت متابولیسمی مواجه شده و در مقابل رژیم های غذایی و ورزش مقاوت نموده و حداقل واکنش را از خود بروز می دهند.

حال آنکه دستگاه Exilis از طریق امواج ماوراء صوت باعث شل شدن رشته های کلاژنی که سلول ها را دربرگرفته اند می شود و سپس سلول های چربی را به وسیله امواج رادیو فرکوئنسی قابل دسترسی می نماید. (  رادیو فرگوئنسی همان جریان الکتریسیته با فرکانسی در محدوده امواج رادیویی می باشد. )

رادیو فرکوئنسی چه کار می کند؟

رادیو فرکوئنسی باعث افزایش میزان فعالیت متابولیسم سلول های چربی از طریق گرمای عمیقی می شود که خودش تولید می کند. سپس اجزای سلول های چربی از طریق استاتیک و سیستم گردش خون جذب شده و در نهایت به کمک کبد متابولیزه می گردند.

فرآیند فرکوئنسی باعث کاهش حجم چربی های بدن شده و بیمار از طریق بهره وری از این روش همراه با رژیم مناسب غذایی و ورزش می تواند از اضافه وزن و همچنین حالت پوست پرتقالی رهایی یابد.

تعداد جلسات درمان چقدر است؟

کاهش وزن با Exilis به ۴ الی ۶ جلسه درمانی با فواصل ۱۴ روزه نیاز دارد.

آیا درمان با Exilis  نیاز به استراحت پس از درمان دارد؟

خیر ، این روش درمانی بدون نیاز به استراحت می باشد.

آیا رژیم غذایی – دارویی خاصی لازم است؟

خیر ، نیاز به رعایت رژیم غذایی خاصی وجود ندارد و تنها می بایست از مصرف غذاهای چرب پرهیز نموده و به مصرف غذاهای حاوی فیبر و سبزیجات رو آورد.

آیا دستگاه exilis عوارض دارد؟

خیر ، خوشبختانه با توجه به آزمایشات متعددی که بر روی دستگاه exilis انجام گرفته تاکنون هیچ گونه گزارشی دال بر غیر ایمن بودن این دستگاه گزارش نشده است و بدین ترتیب باید گفت که این دستگاه از ایمنی بالایی برخوردار بوده و به تایید سازمان غذا و داروی آمریکا رسیده است.

آیا درمان با exilis  دردناک است؟

خیر ، بیمار در درمان با این دستگاه هیچ گونه دردی احساس نخواهد کرد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *