سوالات متداول جراحی ابدومینوپلاستی

سوالات متداول جراحی ابدومینوپلاستی

سوالات متداول جراحی ابدومینوپلاستی

جراحی تامی تاک یا ابدومینوپلاستی یکی از محبوب ترین جراحی های پلاستیک است که هر ساله زنان و مردان زیادی این جراحی را برای تناسب بخشیدن به ناحیه شکمی و برداشتن چربی و پوست اضافی در ناحیه شکم، انجام می دهند.
در صورتی که قصد دارید جراحی تامی تاک را انجام دهید و در حال حاضر در پی گزینه های مختلف هستید، احتمالاً لیستی از سوالات در دست دارید. اطلاعاتی که در این مقاله قصد داریم در اختیارتان قرار دهیم، به این منظور است که در تصمیم گیری برای انجام این جراحی شما را راهنمایی کنیم.
در این مقاله به هفت سوال رایج درباره جراحی تامی تاک می پردازیم.
چه شخصی بهترین کاندیدا برای انجام جراحی تامی تاک است؟
کاندیدای ایده آل برای ابدومینوپلاستی، مردان و زنانی هستند که قصد دارند پوست و چربی ناحیه شکمی را بردارند. تغییر در ظاهر شکمی معمولاً در اثر عوامل زیر است:
– تغییرات وزنی
– بارداری
– بالا رفتن سن و سال
– ژنتیک
کاندیدای ایده آل برای جراحی ابدومینوپلاستی لازم است که از سلامت نسبی برخوردار باشد و اضافه وزن خیلی زیادی نداشته باشد. زنانی که قصد دارند بارداری داشته باشند، بهتر است که جراحی تامی تاک را به تاخیر بیندازند و بعد از آخرین بارداری این جراحی را انجام دهند.  زیرا بارداری نتایج جراحی تامی تاک را از بین می برد.
آیا جراحی تامی تاک به کاهش وزن کمک می کند؟
جراحی تامی تاک یک روش برای کاهش وزن نیست و لازم است که افرادی که اضافه وزن بیش از حدی دارند، در ابتدا وزن خود را کاهش داده و به یک حد مناسبی برسانند و سپس برای جراحی اقدام کنند. جراحی ابدومینوپلاستی به منظور برداشتن چربی های تجمعی در ناحیه شکمی است و به تناسب بهتر شکم کمک می کند. بدین معنا که شکلی مناسب برای شکم ایجاد شود. ولی جراحی ابدومینوپلاستی تاثیر چندانی در وزن بدن ندارد.

سوالات متداول جراحی ابدومینوپلاستی

آیا می توان جراحی مینی تامی تاک را به جای ابدومینوپلاستی کامل انجام داد؟
دو راه اصلی یا تکنیک برای جراحی ابدومینوپلاستی وجود دارد که با نام ابدومینوپلاستی جزئی یا مینی تامی تاک و ابدومینوپلاستی کامل شناخته می شود. برخی بیماران قصد دارند که جراحی مینی تامی تاک انجام دهند تا از ایجاد اسکار بزرگ در ناحیه زیر شکم جلوگیری شود. شاید این تکنیک از جراحی تامی تاک برای شکم های خیلی بزرگ و افتاده با چربی انباشته زیاد مناسب نباشد.
بهترین کاندیدا برای ابدومینوپلاستی جزئی افرادی هستند که تنها نیاز به جراحی در زیر ناحیه ناف یا زیر شکمی دارند. این جراحی به عنوان روشی جایگزین با تهاجم کمتر به جای ابدومینوپلاستی کامل انجام می گیرد. ولی اکثر بیماران ابدومینوپلاستی کامل انجام می دهند.
جراحی تامی تاک چه اقدامی می تواند انجام دهد؟
جراحی تامی تاک به برداشتن چربی تجمعی از ناحیه شکمی کمک می کند و پوست افتاده شکم را برمی دارد. همچنین با جراحی ابدومینوپلاستی می توان به ترمیم ماهیچه های شکمی که به دلیل بارداری و یا دیگر دلایل شل و جدا شده اند از یکدیگر، کمک کند. با جراحی ابدومینوپلاستی ظاهری جوان تر و متناسب تر برای شکم ایجاد می گردد.
جراحی تامی تاک به چه صورت انجام می گیرد؟
ابدومینوپلاستی به نوعی با لیپوساکشن انجام می گیرد تا چربی های تجمعی در ناحیه شکم جمع آوری گردد. سپس یک برش از یک سمت لگن به سمت دیگر ایجاد می شود که از بالای ناحیه شرمگاه عبور می کند. این برش امکان بلند کردن شکم را می دهد و سپس جراح می تواند به بافت های عمقی تر نفوذ کند. زمانی که پوست روی شکم برداشته شد، جراح می تواند ماهیچه های شکمی جدا شده را به یکدیگر بخیه بزند. پوست اضافه برش زده می شود و چربی ها برداشته می شوند. سپس بخیه های لازم زده می شود. ناف به موقعیت مناسبی آورده می شود و بخیه زده می شود و در نتیجه اسکاری در اطراف ناف ایجاد می شود.

کلینیک زیبایی و تخصصی دکتر آریانا با استفاده از بروز ترین تکنیک های جراحی سینه به انجام انواع جراحی های سینه و بدن می پردازند. راه های ارتباط با ایشان:
شماره های تماس: ۲۲۳۵۲۰۹۲ الی ۴
مشاوره با دکتر : ۰۹۳۶۹۰۹۵۳۰۳

صفحه اینستاگرام

دوران نقاهت بعد از جراحی ابدومینوپلاستی به چه صورت است ؟
کل پروسه دوران نقاهت بعد از جراحی تامی تاک معمولاً ۶ هفته تا ۸ هفته زمان می برد. برای هفته ی اول بعد از جراحی تامی تاک امکان دارد که مقداری درد و سفتی در ناحیه شکم احساس شود. همچنین نیاز است که از گن های فشاری برای چهار هفته بعد از جراحی استفاده شود. به این ترتیب به شکم کمک می شود که شکل مناسبی به خود بگیرد. اغلب بیماران بعد از سه تا چهار هفته به فعالیت های روزمره خود باز می گردند. ورزش کردن و فعالیت های فیزیکی شدید نباید تا ۸ هفته بعد از جراحی انجام گیرند و نیاز است که ماهیچه های شکمی ترمیم شوند.
چه مدت زمان بعد از جراحی تامی تاک نتایج دیده می شوند ؟
نتیجه جراحی تامی تاک بلند مدت است. بیمارانی که سبک زندگی سالمی را در پیش می گیرند ، می توانند انتظار این را داشته باشند که نتیجه جراحی تا سالیان سال ادامه داشته باشد. باردار شدن و اضافه وزن می تواند باعث تجمع چربی در ناحیه شکمی شود و نتیجه جراحی را تحت تاثیر قرار دهد. به این دلایل توصیه می شود که در ابتدا وزن را تا جای ممکن کاهش دهند و اضافه وزن خیلی زیادی نداشته باشند و سپس برای ابدومینوپلاستی اقدام کنند.
منبع : https://www.vancouvercosmeticsurgery.ca/tummy-tuck-faqs-answered/
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.