,

انجام جراحی لیفت سینه در چه سنی مناسب است؟

معمولاً توصیه می شود بیماران قبل از سن ۱۸ سالگی برای انجام جراحی لیفت سینه اقدام نکنند، زیرا ممکن است سینه های فرد هنوز در حال رشد باشند و اگر جراحی پیش از تکمیل رشد سینه ها انجام شود، رشد سینه ها پس از عمل لیفت می تواند باعث تغییر در ظاهر و اندازه ی سینه ها شود و این خود می تواند شرایطی ایجاد کند که نیاز به جراحی مجدد برای اصلاح و لیفت مجدد سینه داشته باشد. 

هر چند که در بیشتر موارد هدف از جراحی لیفت سینه، رسیدن به اهداف زیبایی است اما داشتن سینه های افتاده می تواند موجب شود فرد از نظر روانی نیز متحمل آسیب هایی شود. جراحی لیفت سینه می تواند این آسیب ها و فشارهای روانی را برای فرد برطرف کند. لازم است فردی که متقاضی انجام جراحی لیفت سینه است به حدی بالغ شده باشد که علاوه بر داشتن شرایط فیزیکی و جسمی لازم برای این عمل، به لحاظ منطقی و روانی نیز به حدی بالغ شده باشد که بتواند کاندید مناسبی برای این جراحی باشد و انتظاراتی واقع بینانه و منطقی از نتایج عمل داشته باشد.

از کجا باید بدانیم که به انجام جراحی لیفت سینه نیاز داریم؟

دلایل مختلفی مانند افزایش سن و کاهش وزن شدید و غیره می تواند موجب افتادگی سینه ها شود و با ایجاد ظاهری شل و افتاده و گاهاً پوست چروکیده سینه، موجب نارضایتی فرد از سینه های خود شود. در چنین شرایطی انجام جراحی لیفت سینه می تواند راهکار بسیار مناسبی برای بهبود ظاهر سینه ها باشد.

بیشتر بخوانید: مراقبت های پس از لیفت سینه

حداقل سن مناسب برای جراحی لیفت سینه چه سنی است؟

سن و دوره ی رشد سینه ها در زنان متفاوت است. ممکن است سینه های زنی در سن ۱۶ سالگی کاملاً رشد کرده باشد، در حالی که سینه های زن دیگری در ۲۰ سالگی همچنان در حال رشد و تغییر است. با این حال می توان ۱۸ سالگی را به طور میانگین به عنوان حداقل سن برای انجام جراحی لیفت سینه در نظر گرفت زیرا در این سن رشد سینه ها به اندازه کافی برای لیفت سینه تثبیت شده اند و اگر بیماری در سن ۱۸ سالگی دیگر معیارهای لازم مانند بلوغ روانی و منطقی را نیز داشته باشد می تواند این جراحی را انجام دهد.

لازم به ذکر است که باردار شدن بعد از انجام جراحی لیفت سینه باعث کشیدگی پوست سینه ها و از بین رفتن نتایج مطلوب به دست آمده از عمل لیفت سینه می شود، در نتیجه ممکن است فرد تصمیم به انجام مجدد لیفت سینه بگیرد. علاوه بر این، اگرچه در اکثر موارد جراحی لیفت سینه تأثیری بر شیردهی زنان ندارد اما این امر برای همه ی موارد صادق نمی باشد. به ویژه در افرادی که عمل لیفت سینه ی آنها شامل تغییر موقعیت نوک سینه ها نیز باشد.

توصیه ی ما به شما این است که در صورتی که تصمیم به بارداری دارید، بهتر است بعد از زایمان خود این جراحی را انجام دهید. همچنین لازم است که پیش از لیفت سینه به وزن ثابت خود رسیده باشید، زیرا شکل و حجم سینه ها با افزایش یا کاهش وزن قابل توجه نیز مانند دوران بارداری و شیردهی تغییر می کند.

سن مناسب برای جراحی لیفت سینه، چه سنی است؟

زنان در هر سنی می توانند لیفت سینه را انجام دهند. همانطور که پیشتر بیان شد ۱۸ سالگی را می توان به  عنوان حداقل سن مناسب برای لیفت سینه دانست اما برخی از زنان نیز به دلایلی از جمله بارداری و یا کاهش وزن برای انجام این جراحی مدتی را صبر می کنند تا با انجام جراحی در یک سن و دوره ی مناسب بتوانند عواملی را که می توانند نتیجه ی جراحی لیفت را از بین ببرند، حذف کنند. از نظر بسیاری از پزشکان مناسبترین زمان برای انجام جراحی لیفت سینه در دوره ای است که فرد اطمینان دارد که در وزن ثابت خود است و همچنین دیگر تصمیمی برای بارداری ندارد.

گاهی فقط اویزان و افتاده بودن شدید پستان ها حتی اگر وزن زیادی هم نداشته باشند موجب علایمی مانند درد گردن و فشار بر ستون فقرات گردنی، سردرد های مزمن ، زخم های مقاوم به درمان در ریر سینه ها و… که دقیقا علایم پستانهای سنگین و حجیم است را ایجاد می کند که با لیفت و اصلاح انها این علائم در اغلب موارد از بین رفته و‌کیفیت زندگی در این افراد پیشرفت قابل توجهی خواهد داشت.

لیفت سینه

آیا جراحی لیفت سینه ارزش انجام دادن دارد؟

لیفت سینه می تواند تأثیر مثبت زیادی بر سلامت روحی و جسمی و نیز زیبایی ظاهری اندام زنان داشته باشد. هنگامی که لیفت انجام می شود، سینه ها شکل بهتری پیدا می کنند و ظاهری پرتر و برجسته تری پیدا می کنند. این امر منجر به افزایش اعتماد به نفس و رضایت بیمار از بدن خود می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.