جراحی ماموپلاستی

جراحی ماموپلاستی

جراحی ماموپلاستی

ماموپلاستی درمانی

کاهش حجم سینه ها در واقعا کاستن از حجم و افتادگی سینه ها به صورت همزمان است. یکی از مشکلات شایع و مهمی که بانوان دارند، بزرگی و افتادگی غیر معمول سینه هاست که مشکل جدی سلامتی است. ۶ الی ۷ علامت به صورت درد های مزمن گردنی، سر درد های مزمن، شیار زیر ناحیه سوتین ها، زخم های بین سینه، محدودیت حرکت و ورزش خود را نشان می دهد و به عنوان یک مشکل مهم سلامتی محسوب می شود. بنابراین جراحی هایی به اسم ماموپلاستی های کاهش حجم در واقع برای رفع یک مشکل جدی است تا کیفیت زندگی بیماران بعد از جراحی مناسب و درست، تا آخر عمر تضمین می شود.
صحبت های دکتر مهدی آریانا را می توانید در ویدئوی زیر ببینید.

ماموپلاستی با هدف زیبایی

ماموپلاستی در برخی موارد با هدف زیبایی انجام می گیرد. باید به خاطر داشته باشید که در مواردی که افتادگی سینه وجود داشته باشد، معمولاً ظاهر نامناسبی ایجاد می شود. این خود دلیلی برای مراجعه بیماران برای انجام جراحی ماموپلاستی است. هدف در این زمینه بهبود زیبایی است. در بسیاری از موارد که سینه ها بافت کافی ندارند. به این ترتیب نیاز است که از پروتز سینه استفاده کرد تا در کنار بالا کشیدن سینه ها، حجم مناسبی برای آن ها فراهم شود.

سوالات متداول ماموپلاستی

چه زمانی جراحی ماموپلاستی کاهشی انجام می شود؟
ماموپلاستی کاهشی زمانی که مشکلات زیر دیده شود، انجام می گیرد:
– سینه های سنگین با نوک سینه و هاله دور سینه که به سمت پایین متمایل است
– عدم تقارن شدید سینه ها، یک سینه بیش از حد بیرون زده تر از دیگری است
– کاهش اعتماد به نفس به دلیل ظاهر و زیبایی که به دلیل حجم بالای سینه ها وجود دارد
جراحی ماموپلاستی

جراحی ماموپلاستی

ماموپلاستی کاهشی چگونه انجام می شود؟
هدف از این جراحی برداشتن بافت اضافی پستان ها ( چربی و بافت های غدد ) است. جراحی همواره شامل ایجاد دو تا سه برش و در نتیجه اسکار است. یکی از این برش ها در اطراف هاله دور سینه و نوک سینه است. به این ترتیب نوک سینه به موقعیتی بالا تر انتقال می یابد.

سایز سینه ها و شکل آن ها و همچنین هدف بیمار از جراحی، فاکتورهایی اساسی برای کمک به جراح پستان هستند تا بهترین و مناسب ترین تکنیک ها را به کار ببرد. در برخی موارد نادر، امکان دارد که بتوان برش را در زیر چین سینه ایجاد کرد تا اسکار واضحی ایجاد نشود. در موارد نادر، زمانی که حجم سینه ها بیش از حد بزرگ است، نوک سینه ها و هاله سینه می تواند کاملاً به موقعیتی بالا تر جا به جا شود.

گزینه دیگری که تداول کمتری دارد، برای گروه کوچکی از بیماران مناسب است. ولی تمامی جنبه های این جراحی کاملاً فردی است. هر گزینه ای بین بیمار و پزشک کاملاً مورد بررسی قرار می گیرد.
برای ترمیم چه اقداماتی می توان انجام داد؟
برای پروسه ترمیم نیاز است که اقدامات بعد از جراحی که توسط تیم جراحی به بیمار گفته می شود، کاملاً انجام گیرند. با این حال فاکتورهای بسیاری در پروسه ترمیم، تاثیر گذار هستند. اینکه در دوران نقاهت از مصرف سیگار خودداری کنید، اهمیت بالایی دارد. همچنین لازم است که از ۶ هفته قبل از جراحی سیگار ترک شود. مصرف برخی قرص های رقیق کننده خون هم لازم است که از قبل از جراحی تا بعد از ترمیم کامل، قطع شوند.
آیا پس از ماموپلاستی می توان ورزش کرد؟ از چه زمانی می توان حرکات ورزشی را شروع کرد؟
پس از انجام کلیه اعمال جراحی پستان، اعم از ماستوپکسی، ماموپلاستی و حتی استفاده از پروتز، به محض بهبود زخم ها که معمولاً دو تا چهار هفته طول می کشد، انجام حرکات ورزشی را می توان شروع کرد. شدت حرکات ورزشی به صورت تدریجی بوده و بعد از چند ماه انجام کلیه حرکات ورزشی بلامانع خواهد بود.
با کمک از منبع : https://www.anasilvaguerra.com/en/faq-reduction-mammoplasty/
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *