جراحی لیپوساکشن شکم از صفر تا صد

جراحی لیپوساکشن شکم

لیپوساکشن یکی از عمل های جراحی است که به برداشتن چربی در نواحی مختلف بدن کمک می کند. معمولاً چربی هایی را که نمی توان با ورزش کردن و یا رژیم غذایی از بین برد، با جراحی لیپوساکشن تخلیه می کنند. در این مقاله قصد داریم درباره جراحی لیپوساکشن شکم صحبت کنیم.

همزمانی جراحی لیپوساکشن شکم با دیگر جراحی ها

جراح لیپوساکشن از این روش برای از بین بردن چربی های ناحیه پهلو ها، شکم، ران ها، باسن، بازو، کمر و حتی زیر چانه کمک می گیرد. لیپوساکشن شکم می تواند همراه با دیگر جراحی های لیپوساکشن در یک جلسه انجام گیرد که این مورد بستگی به نظر جراح دارد. همچنین جراحی لیپوساکشن می تواند همراه با جراحی ابدومینوپلاستی انجام گیرد. این مورد در شرایطی انجام می گیرد که عضلات شکمی شل شده باشند و فرد تجربه بارداری و زایمان داشته باشد. در این شرایط عضلات شکمی از هم گسسته شده اند و نیاز به بریدن عضلات شل شده و بخیه زدن است. به این ترتیب ظاهری متناسب برای شکم ایجاد می شود. لیپوساکشن هم به تخلیه چربی های اضافه ناحیه شکم می پردازد.

قبل-و-بعد-از-لیپوساکشن-شکم

قبل-و-بعد-از-لیپوساکشن-شکم

چه افرادی برای انجام عمل لیپوساکشن شکم مناسب هستند؟

برای انجام تمام جراحی های پلاستیک و زیبایی من جمله جراحی لیپوساکشن، لازم است که فرد توقعات واقع بینانه ای از جراحی داشته باشد. لیپوساکشن نمی تواند باعث درمان سلولیت شود. بنابراین در صورتی که امیدوارید که با جراحی لیپوساکشن به از بین بردن سلولیت ها هم منجر شوید، باید بدانید که شانسی در این زمینه ندارید.

لیپوساکشن یک عمل جراحی است و با خطراتی همراه است. بنابراین شما نیاز دارید که سلامت نسبی خوبی داشته باشید تا بتوانید دوران نقاهت این جراحی را به خوبی و بدون پیچیدگی های خاص، پشت سر بگذارید. این مورد به این معناست که حداقل:

  • فرد در شرایط ۳۰ درصد از وزن ایده آل خود باشد.
  • پوست سفت و الاستیکی داشته باشد.
  • سیگاری نباشد.

در صورتی که فرد فشار خون بالا داشته باشد و یا به بیماری های قلبی یا دیابت مبتلا باشد و یا سیستم ایمنی ضعیفی داشته باشد، پزشکان انجام این جراحی را به ایشان توصیه نمی کنند.

مواردی که قبل از انجام لیپوساکشن باید به آن ها توجه کنید!

اولین قدم برای انجام جراحی لیپوساکشن انتخاب جراح با تجربه در زمینه این جراحی است. لازم است که نمونه کارهای قبل و بعد از جراحی پزشک را مشاهده کنید. بعد از انتخاب جراح لازم است که یک جلسه مشاوره با وی داشته باشید. در طی این جلسه، درباره توقعات و اهداف بیمار از جراحی صحبت می شود. پزشک درباره گزینه هایی که بیمار دارد و خطرات و مزایای جراحی لیپوساکشن و همچنین درباره هزینه این جراحی توضیحاتی به بیمار ارائه می دهد. تمام سوالات خود را در این زمینه از پزشک بپرسید تا هیچ مورد گنگی از جراحی در ذهن تان باقی نماند. همچنین درباره تفاوت بین ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن از پزشک خود سوالات لازم را بپرسید.

4-نکته-برای-بهبود-نتیجه-لیپوساکشن

4-نکته-برای-بهبود-نتیجه-لیپوساکشن

بیمار می تواند لیستی از سوالات خود را بنویسد و در این جلسه مشاوره از پزشک بپرسد.

در صورتی که پزشک تائید بدهد و فرد کاندیدای مناسبی برای جراحی لیپوساکشن شکم باشد، تمامی دستورالعمل ها برای قبل از جراحی و چگونگی آمادگی برای این جراحی به بیمار گفته می شود. این دستورالعمل ها حول موضوعات رژیم غذایی و محدودیت مصرف برخی داروها و یا نوشیدنی های الکلی و دخانیات است. لازم است که تمامی این موارد به دقت انجام گیرند و هیچ سهل انگاری در این زمینه صورت نگیرد. عدم رعایت این موارد می تواند دوران نقاهت و ترمیم بعد از جراحی را تحت الشعاع قرار دهد.

در صورتی که فرد به داروی خاصی آلرژی دارد و یا داروهای خاصی را مصرف می کند ( داروهای رقیق کننده خون و یا داروهای گیاهی و یا مکمل ها ) لازم است که حتماً پزشک را در جریان قرار دهد. احتمال دارد که برخی داروهای خاص منع مصرف داشته باشند. برای مثال داروهای رقیق کننده خون و برخی مسکن ها باید از هفته ها قبل از جراحی قطع شوند. از جمله داروهای رقیق کننده خون می توان به آسپیرین و ایبوپروفن اشاره کرد. در برخی موارد داروی جایگزینی برای بیمار تجویز می شود.

جراحی لیپوساکشن شکم

جراحی لیپوساکشن شکم

انتظارات بیمار از جراحی لیپوساکشن

لیپوساکشن که جزو جراحی های پیکرتراشی محسوب می شود، در مراکز درمانی که مجهز به تمامی وسایل لازم هستند، انجام می گیرد.

  • همان روز جراحی می توانید مرخص شوید و به خانه بروید. حتماً با یک همراه به مرکز درمانی مراجعه کنید تا بعد از جراحی شما را به منزل برساند. زیرا نمی توانید بعد از جراحی رانندگی کنید. در صورتی که مقدار چربی زیادی خارج شده باشد، احتمال دارد که یک شب در بیمارستان بستری شوید.
  • قبل از اینکه جراحی لیپوساکشن شروع شود، پزشک نواحی مشخصی از بدن را نشانه گذاری می کند تا هنگام جراحی برش ها از این نواحی صورت گیرند. همچنین در صورت هماهنگی با بیمار، عکس هایی گرفته می شود که برای پرونده پزشکی فرد و یا نمونه کار قبل و بعد مورد استفاده قرار گیرد.
  • بعد از این اقدامات فرد بیهوش می شود. بیهوشی کلی در این جراحی پیشنهاد می شود. به این معنا که فرد در طول جراحی هوشیار نیست و کاملاً خواب است. در برخی موارد بی حسی موضعی انجام می گیرد به این صورت که فرد در طول جراحی بیدار است ولی هیچ دردی احساس نمی کند.

در ادامه می توانید فیلم انیمیشنی از جراحی لیپوساکشن را مشاهده کنید که دید جامعی از جراحی پیدا می کنید:

مراقبت های بعد از لیپوساکشن شکم

بر اساس نوع جراحی و تکنیکی که استفاده شده است، احتمال دارد که نیازی به بستری بیمار در بیمارستان نباشد. ولی باید توقع مقداری کبودی و تورم و درد را برای حداقل چند هفته داشته باشد. تمامی این مشکلات به مرور زمان بهبود می یابند. جراح برای بیمار گن های فشاری را تجویز می کند تا برای یک تا دو ماه بعد از جراحی پوشیده شوند. این گن های فشاری به کاهش تورم بعد از عمل کمک بسیاری می کنند.

همچنین در برخی موارد شاید نیاز به استفاده از آنتی بیوتیک باشد تا از بروز عفونت پیشگیری شود. اغلب افراد ظرف چند روز تا دو هفته بعد از عمل می توانند به محل کار خود بازگردند و فعالیت های روزمره خود را از سر گیرند. ولی این زمان برای هر بیمار متفاوت است.

نتیجه گیری

انجام جراحی لیپوساکشن شکم نیازمند رعایت نکات بسیاری است. مراقبت های قبل و بعد از جراحی باید انجام گیرند تا فرد بهترین نتیجه را مشاهده کند.

منبع : webmd.com/beauty/cosmetic-procedure-liposuction#2

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.