,

جراحی ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی

در صورتی که پوست اضافه به مقدار زیادی در ناحیه شکم وجود داشته باشد، با رژیم غذایی و ورزش کردن نمی توان شکمی صاف داشت و نیاز است که جراحی ابدومینوپلاستی به منظور سفت کردن و صاف نمون شکم صورت گیرد. تکنیک اصلی این جراحی شامل برداشتن چربی ها و پوست اضافه و سفت کردن ماهیچه های دیواره شکمی است.

جراحی ابدومینوپلاستی با جراحی لیپوساکشن متفاوت است ولی امکان دارد که این دو جراحی به طور همزمان انجام گیرند. ابدومینوپلاستی یک جراحی چالش برانگیز است و قبل از اینکه بیمار تحت انجام این جراحی قرار بگیرد باید تمامی جوانب را بررسی کند و از پزشک خود سوالات لازم را بپرسد.

چه افرادی بهترین کاندیدا برای انجام ابدومینوپلاستی هستند؟

تامی تاک یا همان جراحی ابدومینوپلاستی برای مردان و زنانی که از سلامتی مناسبی برخوردارند، می تواند انجام گیرد. تامی تاک برای زنانی که سابقه بارداری های متعددی را داشته اند، گزینه بسیار مناسبی است. زیرا پوست شکم و ماهیچه های شکمی طی هر بارداری کشیدگی بسیاری را متحمل می شود. بنابراین برای رفع شل شدن شکم نیاز به انجام جراحی است.

همچنین تامی تاک برای افرادی که در گذشته چاقی بیش از حدی را تجربه کرده اند و به دلیل چاقی، چربی ها و پوست اضافی در ناحیه شکم وجود دارد، یکی از گزینه های درمانی اصلی است.

جراحی ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی برای چه افرادی مناسب نیست؟

زنانی که در آینده قصد بارداری دارند کاندیدای مناسبی برای این جراحی نیستند. معمولاً پیشنهاد می شود که این جراحی بعد از آخرین بارداری انجام گیرد. زیرا در طول جراحی ماهیچه های عمودی شکمی سفت می شوند و در بارداری های بعدی این ماهیچه ها دوباره از هم جدا می شوند.

اگر قصد کاهش وزن دارید هم این جراحی مناسب شما نیست. در حقیقت زمانی که به وزن تقریباً ایده ال و نهایی خود رسیدید بهتر است که این جراحی انجام گیرد. به معنای دیگر این جراحی نباید به عنوان یک راه برای کاهش وزن انجام گیرد.

در نظر داشته باشید که این جراحی مانند هر جراحی دیگری ظواهری از جای بخیه یا اسکار را بر روی شکم بر جای می گذارد. بیمار قبل از جراحی در مورد میزان اسکار و ناحیه آن می تواند با پزشک خود صحبت کند و اطلاعات لازم را به دست آورد.

کلینیک زیبایی و تخصصی دکتر آریانا با استفاده از بروز ترین تکنیک های جراحی سینه به انجام انواع جراحی های سینه و بدن می پردازند. راه های ارتباط با ایشان:
شماره های تماس: ۲۲۳۵۲۰۹۲ الی ۴
مشاوره با دکتر : ۰۹۳۶۹۰۹۵۳۰۳

صفحه اینستاگرام

 

آمادگی برای ابدومینوپلاستی

قدم اول برای این جراحی انتخاب جراح و مشاوره قبل از جراحی است. در طول جلسه مشاوره درباره اهداف خود صحبت می کنید و دو گزینه ابدومینوپلاستی برای بیمار توضیح داده می شود:

  • ابدومینوپلاستی کامل – در طول این جراحی بیمار به پشت می خوابد و برشی از یک سمت استخوان لگن تا سمت دیگر ایجاد می گردد. پوست از روی شکم جدا می شود و پوست ، بافت و ماهیچه های اضافی برداشته می شوند. ناف بیمار جابه جا می شود و ماهیچه های بیمار بخیه زده می شوند. سپس پوست بر روی شکم قرار می گیرد و بخیه زده می شود و در صورت لزوم از لوله هایی برای تخلیه مایعات و خون اضافی برای چند روز استفاده می شود.
  • مینی ابدومینوپلاستی یا ابدومینوپلاستی جزئی – مینی ابدومینوپلاستی در اغلب موارد برای افرادی که چربی و پوست شل تنها در زیر شکم قرار دارد، انجام می گیرد. در این نوع تکنیک موقعیت ناف بیمار جابه جا نمی شود و مدت زمان لازم برای جراحی حدوداً دو ساعت است.

منبع : https://www.webmd.com/beauty/cosmetic-procedures-tummy-tuck#2

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.