جای بخیه بعد از جراحی پروتز سینه

جای بخیه بعد از جراحی پروتز سینه

جای بخیه بعد از جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه یکی از جراحی های پرطرفدار است که افراد زیادی در سنین مختلف آن را انجام می دهند. ولی باید بدانید که این جراحی همانند هر جراحی دیگری باعث ایجاد جای بخیه و اسکار می شود. ولی می توان با انجام برخی اقدامات جای اسکار و بخیه ناشی از جراحی را به حداقل رسانید و آن را بهبود بخشید.

جراحی پروتز سینه یک راه موثر برای جذاب کردن ناحیه بالا تنه است. برای این جراحی دکتر مهدی آریانا از پروتز های امریکایی منتور استفاده می کنند. این پروتز ها با ایجاد برشی در زیر سینه وارد بافت زیر سینه می شوند و جای گذاری ایمنی برای آن انجام می گیرد. در صورتی که جراحی پروتز سینه همراه با جراحی لیفت سینه انجام گیرد، احتمال اینکه جای بخیه بیشتر و وسیع تر باشد، افزایش می یابد. بنابراین دغدغه بسیاری از افرادی که این جراحی را انجام می دهند از بین بردن و کمرنگ کردن این اسکار ها است.

باید بدانید که طریقه جایگذاری پروتز در سینه تاثیر زیادی در اسکار هایی دارد که به وجود می آیند. بنابراین انتخاب یک جراح متبحر اهمیت بسیار بالایی دارد. ولی در ادامه به برخی از راهکارها که می توانید انجام دهید تا اسکار ها مقداری کمرنگ تر شوند اشاره می کنیم.

چه سوتینی برای بعد از جراحی پروتز سینه مناسب است؟

حداقل برای چند ماه اول بعد از جراحی پروتز سینه بهتر است که از سوتین های حمایتی مانند بالکونت، باندو، کانتور یا کانورتیل استفاده شود. در شش ماه اول بعد از جراحی پروتز سینه استفاده از این سوتین ها اهمیت حیاتی دارد. زیرا در این مدت زمان، بافت های اسکار شکل می گیرند. استفاده از سیم در زیر سوتین معمولاً پیشنهاد نمی شود زیرا سیم می تواند جای بخیه را دچار سائیدگی کند و باعث حساسیت در ناحیه شود. در هر صورت بهتر است در این باره با پزشک خود مشورت کنید.

جای بخیه بعد از جراحی پروتز سینه

جای بخیه بعد از جراحی پروتز سینه

استفاده از کرم ها برای جای بخیه

در ادامه سه نوع کرم متداول که برای کاهش اسکار ها بعد از جراحی پروتز سینه استفاه می شود، اشاره می کنیم:

–           درمان با سیلیکون : در اغلب موارد این روش درمانی بهترین درمان برای کاهش اسکار های ناشی از جراحی است. درمان با سیلیکون می تواند به هیدراته کردن ناحیه و صاف تر و نرم تر کردن آن کمک کند. درمان با سیلیکون به دو روش امکان پذیر است : نوارهای باریک و مواد مایع . هر کدام از روش های درمانی می تواند بعد از ترمیم کامل زخم ناشی از بخیه شروع شود.

–           کرم های آنتی باکتریال – جراح در برخی موارد به بیمار پیشنهاد می دهد که این کرم را بر روی ناحیه مورد نظر بزند تا از عفونت پیشگیری شود. دستورالعمل های استفاده از این کرم به بیمار گفته می شود. تمیز کردن ناحیه بخیه برای مبارزه با اسکار اهمیت بالایی دارد.

–           کرم های نرم کننده – در حالی که ۱۰۰ درصد ثابت نشده است که این کرم ها موثر باشند، ولی کرم های نرم کننده می تواند ناحیه را انعطاف پذیر و مرطوب نگاه دارند. بنابراین بعد از ترمیم کامل زخم پیشنهاد می شود که از کرم های نرم کننده استفاده شود.

ماساژ دادن ملایم

ماساژ دادم ملایم ناحیه سینه و بخیه با روغن ها و کرم ها می تواند به صاف شدن و نرم شدن اسکار ها کمک کند. این اقدام می تواند بعد از محو شدن زخم ها انجام گیرد. ماساژ دادن ناحیه می تواند جریان خون را افزایش دهد و در نتیجه روند ترمیم را تسریع بخشد.

کلینیک زیبایی و تخصصی دکتر آریانا با استفاده از بروز ترین تکنیک های جراحی سینه به انجام انواع جراحی های سینه و بدن می پردازند. راه های ارتباط با ایشان:
شماره های تماس: ۲۲۳۵۲۰۹۲ الی ۴
مشاوره با دکتر : ۰۹۳۶۹۰۹۵۳۰۳

صفحه اینستاگرام

تمیز کردن، خشک کردن و دوری از نور آفتاب

اینکه ناحیه بخیه را تمیز نگاه دارید تا از عفونت پیشگیری شود اهمیت بالایی دارد. همچین لازم است که پس از تمیز کردن ناحیه را خشک کرده و از نور آفتاب دوری شود. پیشنهاد می شود که تا ترمیم کامل زخم ها از دوش گرفتن با آب داغ خودداری شود.اشعه یووی می تواند اسکار ها را تیره تر کند. بنابراین در صورتی که بعد از جراحی پروتز سینه در مقابل آفتاب قرار گیرید، اطمینان حاصل کنید که از کرم های ضد آفتاب استفاده شود.

دستورالعمل هایی که جراح به بیماری می گوید باید دنبال شود. به این ترتیب احتمال بروز اسکار کاهش می یابد. دستورالعمل هایی درباره پانسمان ها، کرم ها و … به بیمار داده می شود.

منبع : https://www.siwyplasticsurgery.com/blog/how-to-minimize-scars-after-a-breast-augmentation/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.