تفاوت بین ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن

تفاوت بین ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن

تفاوت بین ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن

داشتن شکمی صاف و متناسب آرزوی بسیاری از مردان و زنان است. جراحی های زیبایی می توانند یک راه حل قطعی برای رسیدن به شکمی صاف و بدون چربی و با عضلاتی سفت باشد. جراح زیبایی شکم دو راه اصلی برای بهبود ظاهر شکم دارد؛ جراحی ابدومینوپلاستی و جراحی لیپوساکشن. ولی چه تفاوتی بین این دو جراحی وجود دارد و این جراحی ها به چه صورت انجام می گیرند؟ آیا این جراحی ها را می توان به طور همزمان انجام داد و در چه مواردی این اقدام صورت می گیرد؟

جراحی ابدومینوپلاستی یا تامی تاک

جراحی ابدومینوپلاستی یا تامی تاک با برداشتن پوست اضافه در ناحیه شکم ظاهری صاف تر برای شکم فراهم می کند. پوست اضافی در اغلب موارد بعد از بارداری یا کاهش وزن شدید یک معضل است که با رژیم غذایی و ورزش کردن بهبود نمی یابد. به بیان دیگر نمی توان با ورزش کردن پوست اضافه شکم را از بین برد.

جراحی تامی تاک دو نوع اصلی دارد. جراحی ابدومینوپلاستی کامل و جراحی ابدومینوپلاستی جزئی. هر دو نوع جراحی تحت بیهوشی کامل انجام می گیرند. پوست شل و افتاده با چربی اضافه برداشته می شود و عضله های شل در ناحیه شکم سفت می شوند. استرچ مارک ها یا همان خطوطی که در اثر افزایش و کاهش وزن بر روی پوست ایجاد می گردند و اسکار های قدیمی که در ناحیه شکم وجود دارند را می توان با این جراحی تا حدودی برداشت.

این روش جراحی چندین ساعت زمان می برد. احتمال دارد که فرد چندین ساعت در بیمارستان بستری شود. چندین هفته برای ترمیم کامل زخم های ناشی از این جراحی و بازگشتن فرد به فعالیت های روزمره زمان لازم است. همچنین چندین ماه زمان می برد که کبودی و تورم در ناحیه شکم از بین برود و فرد بتواند از نتیجه نهایی جراحی ابدومینوپلاستی آگاه شود.

تفاوت بین ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن

تفاوت بین ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن

جراحی لیپوساکشن

لیپوساکشن با هدف بهبود ظاهر شکم انجام می گیرد. همان طور که از اسم این جراحی می توان برداشت کرد، لیپوساکشن به برداشتن چربی های اضافه ناحیه شکم می پردازد. در حقیقت چربی های ناحیه شکم را که نمی توان با رژیم غذایی و ورزش از بین برد می توان با این جراحی خارج کرد. در طول جراحی لیپوساکشن جراح برش های کوچکی بر روی ناحیه شکم ایجاد می کند و سلول های چربی را می شکند و با لوله ساکشن چربی ها را خارج می کند. بر خلاف جراحی تامی تاک، جراحی لیپوساکشن برای برداشن پوست های اضافی ناحیه انجام نمی گیرد و نمی توان با این جراحی به کاهش خطوط استرچ مارک و سفت کردن عضلات شکمی کمک کرد.

جراحی لیپوساکشن در افرادی که عضلات شکمی سفتی دارند و پوست شکم افتاده ای ندارند و وزن طبیعی دارند و مقداری چربی موضعی در ناحیه شکم دارند ایده آل تر است.

لیپوساکشن معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد ولی در برخی موارد می توان با بی حسی اپیدورال هم این جراحی را انجام داد. این مورد بستگی به تصمیم پزشک دارد. در صورتی که تنها بخش کوچکی از شکم نیاز به جراحی داشته باشد می توان با بی حسی موضعی هم این جراحی را انجام داد. این جراحی معمولاً در کم تر از یک ساعت انجام می گیرد.

ممکن است که نیاز باشد بیمار یک شب در بیمارستان بستری شود. دوران نقاهت بعد از این جراحی می تواند به کوتاهی دو تا شش هفته باشد. به خاطر داشته باشید که لیپوساکشن تنها برای شکم انجام نمی گیرد و می توان این جراحی را برای دیگر نواحی بدن مانند باسن، بازوها و ران ها هم انجام داد و در کل در پیکرتراشی از این جراحی استفاده می شود.

کلینیک زیبایی و تخصصی دکتر آریانا با استفاده از بروز ترین تکنیک های جراحی سینه به انجام انواع جراحی های سینه و بدن می پردازند. راه های ارتباط با ایشان:
شماره های تماس: ۲۲۳۵۲۰۹۲ الی ۴
مشاوره با دکتر : ۰۹۳۶۹۰۹۵۳۰۳

صفحه اینستاگرام

انجام جراحی همزمان لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی

در بسیاری از موارد جراحی ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن همزمان با هم انجام می گیرند. امکان این که این دو جراحی همزمان با هم انجام گیرند کاملاً وجود دارد. جراح بهترین تصمیم را با توجه به شرایط بیمار می گیرد.

کنترل وزن بعد از جراحی شکم

این نکته اهمیت بسیار بالایی دارد که بدانید هیچ جراحی ( ابدومینوپلاستی یا لیپوساکشن ) یک راه قطعی برای لاغری دائمی نیستند. در صورتی که رژیم غذایی را رعایت نکنید احتمال دارد که دوباره اضافه وزن داشته باشید. بعد از انجام جراحی و بعد از بهبود نسبی بیمار توصیه می شود که از یک رژیم غذایی متعادل و ورزش کردن منظم بهره برده شود. در غیر این صورت نتیجه جراحی تحت الشعاع  قرار می گیرد و شکم ظاهری همانند گذشته پیدا می کند.

کدام جراحی شکم بهتر است؟

از آنجائیکه لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی جزو جراحی های ایده آل برای متناسب سازی شکم هستند، اینکه چه مواردی نیاز به اصلاح دارند و در نتیجه چه نوع جراحی برای فرد بهتر است اهمیت بسیار بالایی دارد.

در صورتی که مشکل فرد پوست اضافه شکم یا ماهیچه های شل ناحیه شکم ناشی از کاهش وزن شدید باشد، احتمالاً ابدومینوپلاستی گزینه مناسب تری برای فرد است.

ولی برای افرادی که چربی موضعی در ناحیه شکم دارند و در کل وزن متعادلی دارند جراحی لیپوساکشن گزینه مناسب تری است.

منبع : https://www.ramsayhealth.co.uk/blog/2019/02/25/difference-between-a-tummy-tuck-and-liposuction

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.