بوتاکس

بوتاکس

بوتاکس

امروزه بوتاکس در زمینه جوانسازی بدون نیاز به جراحی تحولی شگرف ایجاد نموده است. تزریق بوتاکـس به تاییدیه FDA امریکا و همچنین وزارت بهداشت و درمان ایران نیز رسیده است.

بوتاکس چیست ؟

بوتاکـس در حقیقت نام اختصاری نوعی سم به نام بوتولیسم می باشد. به طور کلی تزریق میزان کمی از این ماده به صورت مستقیم در ماهیچه ها منجر به کاهش فعالیت آن ها شده و خطوط به وجود آمده در اثر فعالیت بیش از اندازه ماهیچه ها را بر طرف کرده و بدین ترتیب باعث شادابی و جوانی پوست می شود.

 

thfff

کاربرد بوتاکس

به مروز زمان کاربرد بوتاکـس توسعه یافته و می توبن از آن جهت رفع خطوط به وجود آمده روی صورت از سطحی تا عمقی ،  ترمیم چروک های صورت در بخش هایی اعم از  نواحی اطراف چشم ، پیشانی ، خط اخم ، و غیره استفاده کرد.

همچنین از بوتاکـس به منظور پر کردن بخش های مختلف صورت از قبیل زیر چشم ، گونه ، لب ها ، خط لبخند و غیره نیز استفاده می شود.

کاربردهای غیر زیبایی بوتاکس

از دیگر کاربردهای بوتاکـس که طی سال های اخیر به آن دست یافته اند می توان به درمان میگرن ، درمان تعریق بیش از اندازه ، درمان شقاق مقعد ، درمان اسپاسم ماهيچه های صورت و سایر اندام های بدن ، درمان انقباض و تیک گردن و در مان پرش پلک اشاره نمود.

نتیجه تزریق بوتاکس

نتایج تزریق ، بسته به وضعیت فرد پس از گذشت چند روز قابل مشاهده خواهد بود ، ماندگاری نتایج به دست آمده به مدت ۴ الی ۶ ماه می باشد. البته ماندگاری نتیجه به دست آمده به رعایت مراقبت ها و ادامه درمان بسیار وابسته می باشد.

 آیا تزریق بوتاکس بی خطر است ؟

بوتاکـس نوعی پروتئین خالص طبیعی است که با دوز بسیار پایین تزریق می شود. تاثیر بوتاکـس محدود به ناحیه تزریق می باشد و به سایر بخش ها سرایت نخواهد کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *